“Holocaust Memorial Days: An Overview of Remembrance and Education in the OSCE Region”

Enstitü Müdürümüz, 7 Ekim 2020’de  AGİT’in düzenlediği “Holocaust Memorial Days: An Overview of Remembrance and Education in the OSCE Region” konulu vebinara katıldı.

Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı’na (OSCE) üye olan ülkeler ırkçılık, yabancı düşmanlığı, bağnazlık, ayrımcılık ve saldırgan milliyetçilikle mücadele için kapsamlı bir çalışma programı takip etmektedir. İnsani boyutta, Avrupa başta olmak üzere AGİT bölgesinde yaşayan insanların maruz kaldıkları hoşgörüsüzlük, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık, ırkçılık ve nefret içeren olayların üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır.

Bu çerçevede, diğer etnik ve dini gruplara karşı saygının önemini de vurgulayarak AGİT ülkelerinde hoşgörüsüzlük ve Yahudi düşmanlığıyla mücadele amacıyla Holocaust Memorial Days: An Overview of Remembrance and Education in the OSCE Region vebinarı düzenlenmiştir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılarla Holokost anma günü gerçekleşmiş, yabancı düşmanlığı tartışılmış ve Holokost eğitimi konusunda bölge ülkelerinde yapılan etkinlikler sunulmuştur.

IMG_7149.jpg (626 KB)

 

IMG_7148.jpg (576 KB)

HIZLI ERİŞİM