"Bridging Sound and Culture "

Çin Hong Kong Üniversitesi'nde (CUHK) 2018'de Prof. Dr. Fred Lau yürütücülüğünde başlayan "Bridging Sound and Culture" projesi, tarihi İpek Yolu üzerinde varolan çeşitli kültürler ve müzik geleneklerini konu edinmiştir. Bu projenin ilk aşaması, Türk kültürü ve müziğine yoğunlaşarak hazırlık yapılmış ve ilk program  09.10.2019-18.10.2019 tarihleri arasında  "Bridging Sound and Culture Concert Series" konulu bir programla Hong Kong'da gerçekleşmiştir. Çin Hong Kong Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi arasında ortaklaşa hazırlanan bu projenin ilk aşamasının yürütücülüğünü Prof. Dr. Seyfi Kenan yapmıştır.

 
Program, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı lisansüstü öğrencilerinin katılımıyla konferans, sunum ve konserler şeklinde icra edilmiştir. Bir hafta süren program çerçevesinde Türk kültürü, Türkiye'de Tasavvuf müziği, Klasik Türk Müziği ve Türk Halk Müziği temalı  konferanslar, Marmara Üniversitesi Müzik Topluluğu ile birlikte geleneksel Türk Müziği Konseri ve ayrıca "Echoes from Anatolia: Images from Turkish Classical and Folk Music" konulu bir sergi olmak üzere çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Türk müziği konserinin hazırlanmasında Prof. Dr. Mustafa Uslu, değerli katkılarda bulunmuştur.

https://www.cpr.cuhk.edu.hk/en/events_detail.php?id=26215&t=bridging-sound-and-culture-concert-series-music-of-turkey-concert

 

hk1.jpg (111 KB)

 

hk2.jpg (132 KB)

 

hk3.jpg (103 KB)

 

hk4.jpg (102 KB)

 

hk5.jpg (108 KB)

 

hk6.jpg (96 KB)

 

 

HIZLI ERİŞİM